Izolacje natryskowe Wrocław

Szybka realizacja dociepleń pianą PUR we Wrocławiu

Profesjonalne izolacje natryskowe poddaszy we Wrocławiu przy użyciu piany poliuretanowej PUR. Przez dach może zostać wytracone nawet do 30% ciepła, dlatego izolacja tej części budynku nie może zostać zbagatelizowana. Latem temperatura attyki może być obniżona nawet do 40% w stosunku do sytuacji, w której tego typu izolacja nie występuje.

Najlepsza metoda ocieplenia poddasza

Piana PUR ma idealne właściwości termoizolacyjne

Przyjazne dla zdrowia rozwiązanie

Ocieplenie pianą poliuretanową we Wrocławiu

Ocieplanie pianą PUR jest obecnie popularną i chętnie wybieraną metodą izolacji wnętrz budynków. Nic dziwnego – jest to rozwiązanie najnowsze pod względem technologicznym i niezwykle efektywne. Izolacja ta powstrzymuje nieregulowany przepływ powietrza. Piana poliuretanowa jest doskonałym materiałem izolacyjnym, a dodatkowo dociera do miejsc trudno dostępnych i problematycznych, a to przekłada się na poniesienie niższych kosztów związanych z ogrzewaniem. Pianę PUR nanosi się za pomocą natrysku hydrodynamicznego, a sposób ten gwarantuje szczelność i solidność wykonania. Warto wspomnieć, że jest to również rozwiązanie ekologiczne – pozwala na oszczędność energii. Piana poliuretanowa pęcznieje po wykonaniu natrysku, dlatego dokładnie wypełnia każdą szczelinę, co ma ogromne znaczenie przy zapobieganiu utraty ciepła z budynku.

Izolacje natryskowe we Wrocławiu oferują dwa rodzaje piany poliuretanowej – otwartokomórkową, oraz zamkniętokomórkową. Każdy z tych dwóch rodzajów różni się funkcjonalnością, dlatego jest wykorzystywany do ocieplania różnych części budynku. Wykorzystanie piany PUR w budownictwie sięga lat siedemdziesiątych, jednak w przeciwieństwie do tego okresu, dziś cena tego materiału izolacyjnego jest dużo niższa. Jest to więc metoda termoizolacyjna, której skuteczność została potwierdzona na przestrzeni dziesiątek lat, jednak obecnie prezentuje się ona dużo korzystniej pod kątem finansowym.

Piana PUR jest obojętna chemicznie, hipoalergiczna i bezpieczna dla zdrowia – co jest również istotnym aspektem podczas gdy budynki są użytkowane przez ludzi i zwierzęta.

Nowoczesna izolacja dachu we Wrocławiu
Natrysk piany PUR na dachu
Skuteczna izolacja natryskowa dachu pianą PUR
Nowoczesna izolacja dachu we Wrocławiu

Zalety izolacji pianą poliuretanową PUR

Piana poliuretanowa pozwala na zniwelowanie kosztów energii nawet do 50% – co w obecnych czasach jest naprawdę znaczącą ulgą. Poza oszczędnością, która z punktu widzenia Klienta jest na pewno jedną z najważniejszych zalet tego typu izolacji, izolacje natryskowe Wrocław oferują również:

 • skuteczne uszczelnienie oraz eliminację mostków termicznych – nawet całkowicie
 • niezmienność pod kątem właściwości – nie utlenia się, nie kurczy, ani nie opada
 • ochronę przed utratą ciepła zimą, a latem przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń
 • wysoką trwałość i lekkość – piana PUR nie obciąża konstrukcji
 • zapobieganie przed rozwojem insektów i zagnieżdżaniem się gryzoni
 • bezpieczeństwo dla środowiska i zdrowia ludzi i zwierząt –
 • brak rakotwóczych właściwości, troska o ekologię
 • brak pylenia – zaleta zwłaszcza dla alergików, dzieci, osób starszych i schorowanych
 • protekcję przed rozwojem grzybów oraz pleśni – bardzo niebezpiecznych dla zdrowia
 • możliwość aplikacji piany PUR nawet w problematycznych szczelinach i innych trudnodostępnych miejscach
 • wygłuszenie pomieszczenia i paroprzepuszczalność – jest to materiał oddychający, co ma wpływ na dobrą jakość powietrza
 • przewagę nad tradycyjnymi metodami w zakresie poprawy izolacji termicznej oraz akustycznej

Technologia izolacji pianą poliuretanową stosowana jest zarówno w budynkach przemysłowych, biurowcach, placówkach medycznych i państwowych, jak również w prywatnych domach jednorodzinnych i blokach mieszkalnych – jest zatem uniwersalna.

Termoizolacja ścian, poddaszy, stropów i dachów przy użyciu piany PUR

Od tego, czy uszczelniona będzie ściana, poddasze, strop czy też dach lub fundamenty, zależy wybór rodzaju piany PUR. Wyróżnia się dwa rodzaje piany poliuretanowej: otwarto i zamkniętokomórkowa.

Do uszczelniania dachu, zarówno skośnego, jak i płaskiego, oraz poddasza, zaleca się wykorzystanie piany otwartokomórkowej. Będzie doskonała także w przypadku izolacji podłóg oraz ścian i stropów. Jest niezwykle lekka, a dzięki temu w żaden sposób nie obciąża konstrukcji. Stwarza ciągłą warstwę izolacyjną, dodatkowo wzmacniając powierzchnię, na którą jest aplikowana. Jest bardzo przyczepna, stąd jej szerokie wykorzystanie w budownictwie. Natrysk może być wykonany zarówno na drewnie i plastiku, jak również na betonie, folii oraz płycie OSB.

Pianka PUR zamkniętokomórkowa jest wodoszczelna, trwała, niezwykle solidna, a do tego nie nasiąka wilgocią. Sprawdzi się przy izolacji przede wszystkim fundamentów, ale może być stosowana także przy ocieplaniu poddasza. Natrysk może zostać przeprowadzony bezpośrednio na betonową powierzchnię. Taka metoda izolacji może być naniesiona tam, gdzie występuje styropian lub płyty poliuretanowe – należy jednak zadbać o dobrą wentylację.

Izolacje natryskowe we Wrocławiu to nie tylko ochrona przed utratą ciepła, czy nadmiernym nagrzewaniem się budynku latem – to także doskonała izolacja akustyczna. Piana PUR posiada parametry akustyczne, stanowi warstwę wygłuszającą, dlatego poza wymienionymi miejscami, chętnie stosowana jest również w aulach i salach, na których prowadzone są wykłady, gabinetach medycznych czy studiach nagrań i salkach muzycznych.

Darmowa wycena izolacji natryskowej