Ocieplenie dachu Wrocław

Postaw na szybką metodę izolacji natryskowej pianą PUR

Wykorzystaj potencjał metody natryskowej i piany PUR przy izolacji dachu. Ocieplenie dachu przy użyciu pianki poliuretanowej daje najelpsze efekty termoizolacjyjne oraz stanowi najszybszą metodę ocieplenia.

Wysoki współczynnik termoizolacji dachu

Bardzo krótki czas wykonania robót

Eliminacja mostków termicznych

NOWBUD WROCŁAW

NATRYSKOWE OCIEPLANIE DACHÓW PIANKĄ PUR

Natryskowa metoda ocieplania dachu

Ocieplenie dachu pianą PUR jest szybkim i dokładnym sposobem na uzyskanie odpowiedniego poziomu izolacji termicznej. Piana otwartokomórkowa PUR swoją strukturą przypomina gąbkę. Posiada bardzo dobrą izolacyjność termiczną i jest niezwykle lekka. Dzięki temu nie obciąża nadmiernie konstrukcji dachu. Podobnie jak wełna mineralna jest paroprzepuszczalna i sprawdzi się w izolacji tych samych miejsc co inne tego typu materiały izolacyjne.

Jej niewątpliwą zaletą jest elastyczność, która sprawia, że elementy konstrukcyjne dachu mogą swobodnie pracować, a piana nie odczepi się od nich pozostając niezmiennie na swoim miejscu. Piana podczas nakładania przylega szczelnie do konstrukcji dachu, nie przesuwa się i nie zwija zachowując przez cały czas swój pierwotny wygląd. Niestety w przypadku wełny mineralnej czy skalnej niewłaściwy montaż może doprowadzić do zsunięcia się warstwy izolacyjnej w dół. W takiej sytuacji zmuszeni będziemy zdemontować okładzinę i wykonać ponowny montaż warstwy izolacji. Aby tego uniknąć proponujemy ocieplenie dachu pianą PUR we Wrocławiu. Pianę nanosi się pod ciśnieniem między elementy konstrukcyjne dachu do którego następnie mocuje się okładziny np. w postaci płyt GK. Piana sprawdzi się w szczególności w przypadku skomplikowanej budowy dachu z dużą ilością miejsc trudno dostępnych, czyli wszędzie tam gdzie dostęp innym rodzajem izolacji byłby utrudniony, a czasem wręcz niemożliwy. Jest to technologia zapewniająca obecnie najwyższą dostępną na rynku szczelność izolacyjną.

Nowoczesna izolacja dachu we Wrocławiu
Natrysk piany PUR na dachu
Skuteczna izolacja natryskowa dachu pianą PUR
Nowoczesna izolacja dachu we Wrocławiu

Izolacja pianą PUR – przyjazna dla alergików

Piana PUR jest materiałem powszechnie stosowanym w wielu branżach. Jest bezpieczna zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt. Chociaż nie każdy zdaje sobie sprawę, że spotyka produkty w tego tworzywa na co dzień. Jest to materiał bezpieczny i przyjazny dla alergików, który po wyschnięciu nie pyli oraz nie posiada zapachu. To wszystko sprawia, że bardzo dobrze sprawdza się w tak wymagających branżach jak branża spożywcza czy produktów dla dzieci.

Ważną zaletą piany PUR jest odporność na wilgoć oraz rozwój grzybów i pleśni. Jest to niezwykle ważne kiedy pokoje znajdują się w izolowanym poddaszu. Powietrzem znajdującym się w takim pomieszczeniu oddychamy czasem przez większą część dnia oraz w nocy. Zadbajmy by było wolne od niebezpiecznych
dla zdrowia oraz niewidocznych gołym okiem zarodków grzybów czy pleśni. Piana PUR w przeciwieństwie do wełny mineralnej po położeniu nie podrażnia skóry czy oczu. Po wyschnięciu nie powoduje podrażnienia układu oddechowego poprzez wdychanie, ponieważ nie pachnie. Podczas użytkowania piana nie jest w żaden sposób wyczuwalna. Jest to naprawdę bardzo dobry materiał do izolacji dachów i innych przestrzeni. Dzięki swoim wielu zaletom pozostawia w tyle inne
metody izolacji.

Warto wspomnieć, że piana jest materiałem odpornym na kuny i inne gryzonie. Pewnie każdy z nas zna kogoś kto miał problem z kuną. Często w poddaszu izolowanym wełną mineralną gnieżdżą się kuny wraz ze swoją liczną rodziną. Wyrządzają swoim działaniem duże szkody, które wymagają demontażu obicia i
ponownego wykonania warstwy izolacyjnej. Wybierając pianę PUR unikniemy inwazji szkodników i gryzoni w naszym domu we Wrocławiu.

Izolacja dachu Wrocław – Najszybsza i najskuteczniejsza metoda ocieplenia dachu

Chcąc szybko i skutecznie zaizolować dach we Wrocławiu najlepszą metodą z pewnością będzie izolacja pianą PUR. W przypadku innych materiałów niezbędne jest odpowiednie dopasowanie materiału do konstrukcji dachu. Wymaga to dokładnego docięcia oraz odpowiedniego przymocowania. Wymaga to wprawy oraz dokładności. Izolacja dachu pianą PUR nie wymaga tych wszystkich czynności przygotowawczych. Sprawia to, że nie tylko szybko wykonamy ocieplenie ale i dokładnie. Dzięki swoim właściwościom piana wypełni wszelkie szczeliny i zniweluje powstanie mostków termicznych. Unikniemy również strat materiału, którego zużywamy dokładnie tyle ile potrzeba.

Ocieplenie standardowego dachu pianą PUR trwa zazwyczaj jeden dzień. Pierwszym krokiem jest połączenie komponentów, a następnie pokrycie powierzchni za pomocą pistoletu natryskowego. Po zetknięciu z podłożem pianka zwiększa swoją objętość wypełniając wolne przestrzenie. Sztywnieje w zaledwie kilka sekund, potem pianka musi „odpocząć” kilka minut. Pianę nakłada się warstwami. Nie musimy czekać przed nałożeniem kolejnej warstwy, poprzednia zdąży bowiem wyschnąć zanim zdążymy pokryć cały fragment roboczy. Po upływie około 48 godzin wszystkie opary się ulotnią i piana będzie gotowa do dalszych prac wykończeniowych. Piana poliuretanowa jest wyjątkowo trwała i z pewnością przez długi okres zachowa swoje pierwotne właściwości. W przypadku budynków szacuje się, że jej trwałość może wynieść ponad 50 lat. Ze względu na swoją wieloletnią trwałość producenci piany PUR często dają nawet 25 lat gwarancji na swoje produkty, na tyle lat szacowana jest trwałość piany PUR w warunkach nieosłoniętych. Piana PUR zmniejsza ryzyko powstania mostków termicznych w izolowanych powierzchniach, jest niezwykle wydajna, oraz łatwa i szybka w aplikacji.

Darmowa wycena izolacji natryskowej