Ocieplanie stropu pianką PUR Wrocław

Izolacja natryskowa pianką PUR

Wykonaj szybkie i bardzo skuteczne ocieplenie stropu we Wrocławiu za pomocą techniki natryskowej. Pianka poliuretanowa (PUR) stanowi jedną z najlepszych metod izolacji termicznej dostępnej obecnie na rynku.

Docieplenie już w kilka dni

Bez specjalnego przygotowania budynku

Wysoki współczynnik izolacji termicznej

NOWBUD WROCŁAW

Natryskowe ocieplanie stropu pianką PUR

Nowoczesna metoda termoizolacji stropu

Ocieplenie stropu jest niezwykle istotne zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i większych budynkach mieszkalnych. W znaczący sposób zmniejsza ono bowiem utratę ciepła w pomieszczeniach, dlatego przyczynia się do zdecydowanego pomniejszenia wysokości kosztów ogrzewania. Oczywiście, aby tego tupu usługa została wykonana w pełni skutecznie, jej realizacją powinna zając się profesjonalna firma świadcząca tego typu usługi we Wrocławiu i okolicach. Najskuteczniejszą metodą ocieplania stropu jest wykorzystanie pianki poliuteranowej (PUR). Jest to związane między innymi z faktem, że proces ten zajmuje nawet kilkukrotnie mniej czasu, niż w przypadku innych metod ocieplania stropu. W specjalnym reaktorze dochodzi do wymieszania ze sobą składników pianki. Następnie zaś, pod odpowiednim ciśnieniem, natryskuje się ją na powierzchnię.

Wykorzystuje się dwa rodzaje pianek: otwartokomorowe oraz zamkniętokomorowe, które różnią się od siebie strukturą. W przypadku tych pierwszych, konsystencja piany przypomina nieco gąbkę i cechuje bardzo dużą izolacyjnością termiczną. Pianki zamkniętokomorowe są zas twardsze i sztywniejsze, a dodatkowo bardzo dobzrze chronią przed wodą.

Jest to niezwykle skuteczna metoda, ponieważ po wykonanym natrysku pianka poliuteranowa kilkukrotnie zwiększy swoją objętość i niemalże natychmiast utwardza. Zdecydowanie się więc na ocieplanie z wykorzystaniem piany poliuteranowej PUR związane jest zatem także ze znaczną oszczędnością czasu, w porównaniu do innych metod izolacji.

Nowoczesna izolacja stropu we Wrocławiu
Izolacje natryskowe stropu - Wrocław
Natrysk piany PUR na strop
Skuteczna izolacja natryskowa stropu pianą PUR

Jak ocieplić strop przy wykorzystaniu piany poliuretanowej?

Zabezpieczenie przy wykorzystaniu piany poliuteranowej wykonuje się nieco inaczej w zależności od tego, jaka jest konstrukcja stropu.

W przypadku stropów betonowych, wykorzystuje się najczęściej zamkniętokomorowe piany poliuteranowe o gęstościach zależnych od tego, jak prezentują się wymogi dotyczące odporności mechanicznej. Często wybieraną opcją jest zabezpieczenie stropu od góry, przy wykorzystaniu pianek o stosunkowo wysokiej gęstości. Muszą one być bardziej wytrzymałe, ponieważ obciążone będą chociażby codzienną eksploatacją. Oczywiście, możliwe jest także ocieplenie stropu od spodu, na przykład od strony piwnicy. W tym przypadku możliwe jest wykorzystanie pianek o niższej gęstości. Pianki aplikowane są pomiędzy legary, do których następnie mocowane są płyty lub deski drewniane.

Jeśli do czynienia mamy zaś ze stropami szkieletowymi – w takim przypadku ocieplenie stropu z wykorzystaniem piany poliuterenowej polega na aplikacji pianki w puste przestrzenie pomiędzy elementami konstrukcji. Przestrzenie te w dalszej kolejności zostają zabudowane. W tym przypadku bardzo często wybierane są pianki otwartokomorowe. Bardzo skutecznie pełnią one bowiem swoje zadanie, cechując się doskonałą termiką, a do tego wycisza hałasy. Piany otwartokomorowe umożliwiają w tym przypadku dalsze oddychanie drewna, nie dopuszczając do ewentualnego jego zawilgocenia, a dodatkowo chroniąc przed komarami, czy insektami.

Izolacji nie należy wykonywać samodzielnie. Usługę tę należy zlecić profesjonalnej firmie we Wrocławiu. Tylko bowiem specjaliści będą w stanie dobrać odpowiedni rodzaj, czy gęstość pianki, a także unikną poważnych błędów, które mogą prowadzić do utraty ciepła z domu.

Korzyści z wyboru piany PUR jako materiału do ocieplenia stropu – ocieplenie stropu pianką Wrocław

Postawienia na pianę poliuterynową pozwala na tańsze, jak i szybsze zabezpieczenie stropu. Co wiecej, izolacja z wykorzystaniem tejże piany znacząco obnizy koszta związane z koniecznością odpowiedniego dogrzania lokalu w miesiącach zimowych. Pianka poliuterynowa cechuje się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła, a do tego zachowuje swoje właściwości przez wiele lat. Warto dodać, że dzięki jej wykorzystaniu temperatura zostanie utrzymana na jednym, stałym poziomie w całym domu (a nie tylko kilku konkretnych pomieszczeniach).

Pianka poliuterynowa jest także bardzo szybka w montażu – dzięki wykorzystaniu metody natryskowej 
przy jej instalacji, możliwe jest wręcz błyskawiczne zakończenie całych prac izolacyjnych. Piana PUR doskonale dopasowuje się nawet do trudnych, skośnych powierzchni, czy też ciasnych miejsc. Znacząco usprawnia to pracę i czyni przygotowaną izolację skuteczniejszą.

Podkreślić też należy, że pianka poliuterenowa jest materiałem bardzo bezpiecznym dla zdrowia osób, które będą na codzień przebywać w ocieplonym z jej pomocą budynku. Jest ona bowiem odporna na drobnoustroje, pleśń, czy inne grzyby. Nie posiada też właściwości pylących, a zatem nie wywołuje reakcji alergicznych.

Powierzchnia pokryta pianką PUR (zwłaszcza otwartokomorową) nadal może swobodnie “oddychać”, co zapobiega wystąpieniu nadmiernej wilgoci w pomieszczeniach domu.

Aby skorzystać z możliwości zabezpieczenia stropu pianką PUR, należy zdecydować się na współpracę z profesjonalną firmą – najlepiej lokalnym przedsiębiorstwem z Wrocławia, co zmniejszy koszta wykonania takiej usługi. Sami nie posiadamy bowiem ani specjalistycznego sprzętu, ani wiedzy niezbędnej do wykonania prac.

Darmowa wycena izolacji natryskowej