Ocieplanie pianką PUR Wrocław

Szybka realizacja dociepleń pianą PUR we Wrocławiu

NowBud realizuje pełen zakres prac związanych z dociepleniem z użyciem pianki poliuretanowej PUR.

Nowoczesna metoda ocieplenia

Najszybsza metoda wykonania ocieplenia

Rozwiązanie korzystne cenowo

Ocieplenie pianą poliuretanową we Wrocławiu

Główną składową pianki poliuretanowej jest poliuretan, który początkowo wykorzystywano jedynie w celu produkcji pianek sztywnych i twardych. Na przestrzeni lat zaczęto jednak wytwarzać z niego również pianki półsztywne i elastyczne, które to ze względu na posiadane właściwości rewelacyjnie nadają się do ocieplania wnętrz. Wysoko rozprężona pianka dociera we wszystkie zakamarki konstrukcji budynku i mocno przyczepia się do materiałów drewnianych, metalowych oraz plastikowych, wobec czego tworzy skuteczną warstwę izolacyjną. Izolacja wykonana z piany PUR zapobiega stratom ciepła w zimie oraz nagrzewaniu się pomieszczeń w lecie. Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego o natryskowej metodzie ocieplenia pianą poliuretanową. Co ważne, systemy natryskowe ocieplenia pianą PUR nie są żadnymi stałowymiarowymi składnikami dociepleń i izolacji. Proces ich wytwarzania zachodzi w miejscu inwestycji i polega na syntezie oraz spienianiu dwóch oddzielnych składników. Prawidłowość tego procesu, a co za tym idzie uzyskanie termoizolacji o odpowiednich parametrach, jest uzależniona od kilku aspektów, a mianowicie:

  • jakości składników poliuretanowych, wykorzystywanych do procesu spieniania,
  • poziomu wiedzy oraz doświadczenie firmy wykonawczej,
  • rodzaju agregatu wykorzystywanego w procesie ocieplenia natryskowego,
  • stanu technicznego używanego do tego celu sprzętu,
  • rozcieńczania składników biorących udział w procesie, bądź zaniechania tej czynności.

Biorąc pod uwagę właściwości piany PUR, ocieplenie wykonane z tego komponentu powinno być zawsze wysokiej jakości, jednakże duże znaczenie ma tutaj sposób wykonania, dlatego warto przyłożyć dużą wagę do poszukiwania rzetelnej firmy zajmującej się ociepleniem pianą we Wrocławiu.

Nowoczesna izolacja dachu we Wrocławiu
Natrysk piany PUR na dachu
Skuteczna izolacja natryskowa dachu pianą PUR
Nowoczesna izolacja dachu we Wrocławiu

Dlaczego warto dokonać ocieplenia natryskowego pianą poliuretanową PUR?

Pianka poliuretanowa to produkt wszechstronnie wykorzystywany w budownictwie. Inwestorzy doceniający jej właściwości termiczne coraz częściej decydują się na wykonanie ocieplenia natryskowego właśnie przy użyciu tej metody. Choć jest to rozwiązanie stosunkowo nowe, ciągle zyskuje na popularności. Mówiąc o zaletach piany PUR, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, iż jest to produkt, który idealnie dopasowuje się do każdej powierzchni, więc nie ma ryzyka pozostawienia nieszczelności. Idealne wypełnienie pianą ocieplanych przestrzeni zmniejsza ryzyko wystąpienia mostków termicznych. Wykorzystując pianę do ocieplenia, mamy gwarancję odpowiedniej izolacji nawet trudnodostępnych miejsc m.in. na poddaszu. Kolejny aspekt, który stawia pianę PUR w rankingu ponad tradycyjnymi systemami ociepleń takimi jak ocieplenia wełną czy styropianem, są jej świetne właściwości termoizolacyjne. Należy wspomnieć, że piana ma niemalże dwukrotnie niższy współczynnik przenikania ciepła λ, niż obie wyżej wspomniane opcje. Cieńsza warstwa piany PUR będzie się cechować tymi samymi bądź lepszymi parametrami niż inne warianty ociepleń. Ten system nie dopuszcza do strat ciepła zimą oraz nagrzewania się budynku latem. Niewątpliwie za wyborem piany poliuretanowej przemawia jej szybkość i łatwość montażu. Oczywiście zadanie to należy powierzyć wyspecjalizowanej ekipie, jednak sposób rozprowadzenia piany sprawia, że izolacja tym materiałem jest zdecydowanie mniej czasochłonna niż inne systemy. Rozpylona piana PUR w błyskawicznym tempie zwiększa swoją objętość i ulega utwardzeniu. Aplikacja piany w porównaniu do innych metod ocieplenia, przy użyciu specjalnych maszyn, jest banalnie prosta. Nie potrzeba tu stelaży-pianka sama dotrze w nawet najmniejszą szczelinę i dopasuje się do ocieplanej powierzchni. Ocieplenie pianą PUR we Wrocławiu pozwoli w znacznym stopniu zmniejszyć koszty ogrzewania budynku w okresie jego eksploatacji. Jest to system, którego dobroczynne właściwości odczuwa się latami. Należy podkreślić, że pianka jest całkowicie nieszkodliwa dla ludzi, zwierząt i środowiska.

Jakie elementy budynku nadają się do ocieplenia pianą PUR?

Piana PUR to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych materiałów termoizolacyjnych. Można ją wykorzystać nie tylko w celu ocieplania poddasza, na czym głównie skupiliśmy się powyżej, lecz przy wielu innych inwestycjach. Piana PUR świetnie sprawdzi się w roli termoizolacji takich elementów jak np. podłogi na gruncie, fundamenty, ściany fundamentowe, płyty fundamentowe oraz stropy i dachy od zewnątrz. Dzięki swoim właściwością piana może być wykorzystywana nie tylko przy nowych inwestycjach, lecz również przy termomodernizacji istniejących budynków. Jej przyczepność i lekkość sprawia, że może być ona nakładana na starych izolacjach. Prostota aplikacji przemawia za wyborem piany tam, gdzie inne materiały mogą nie spełniać należycie swojej funkcji. Piana dociera w każdą szczelinę, więc docieplenie tą metodą jest najbardziej efektywne. We Wrocławiu coraz więcej inwestorów decyduje się na wykorzystanie piany PUR przy realizacji inwestycji i jak widać, mają ku temu powody! Piana PUR nie ma sobie równych w nowoczesnych technikach ocieplania i z każdym sezonem zyskuje na popularności.

Darmowa wycena izolacji natryskowej